Sauvignon Blanc 2021- Hieronymus und Alexander

Pierwsze wzmianki o zlokalizowanej w Hesji Nadreńskiej (Rheinhessen), winiarni Rappenhof datuję się na 1604 rok, której założycielem był przodek i protoplasta, Hieronymus Hirsch. Cztery wieki tradycji pozwoliły trzynastu kolejnym pokoleniom zostać właścicielami winnic od Alsheim do Nierstein, w których skład wchodzą pojedyncze winnice w: Alsheim, Guntersblum, Ludwigshoehe, Dienheim, Oppenheim i Nierstein. Dzięki niezwykłej różnorodności gleb poszczególnych parceli, produkowane w winiarni wina w pełni oddają charakter terroir, czyniąc je bardzo różnorodnymi. Oczkiem w głowie właścicieli, Karin i Klausa Muth oraz ich córki Elisabeth jest oczywiście riesling. Jednak w winnicy dojrzewa również gewuerztraminer, grauburgunder, weissburgunder, chardonnay oraz sauvignon blanc. Wina czerwone, takie jak spatburgunder i merlot od wielu lat uzupełniają ofertę winiarni. Należy również wspomnieć, iż Weingut Rappenhof jest jedną z wiodących niemieckich winiarni i członkiem Związku Winiarzy Najwyższej Klasy i Jakości (VDP.Die Prädikatsweingüter).


Linia win Hieronymus und Alexander od Weingut Rappenhof, stanowiąca podstawę słynnej piramidy VDP, jest linią mającą lekki i owocowy charakter, pokazujący osobisty terroir winnic, a zarazem nadający styl winom sprawdzającym się podczas wielu okazji, począwszy od niezobowiązujących spotkań towarzyskich, aż po wysublimowany pairing.
W przypadku Sauvignon Blanc 2021 spotkamy się z zielonymi jak i kwiatowo-owocowymi aspektami. Podniebienie emanuje świeżością i orzeźwieniem za sprawą gry owoców oraz kwasowości. Stylowe i soczyste białe wino sprawdzi się idealnie z pieczonymi szparagami z pesto z niedźwiedziego czosnku, tartą z kozim serem, krewetkami z czosnkiem i pietruszką oraz wiosenną sałatką z peklowanym w sosie sojowo-miodowym kurczakiem wraz z grzankami.

Prost!