Winnica nad Źródłem

Winnica nad Źródłem od ponad dziesięciu lat prężnie promuje regionalne winiarstwo. Położona w samym sercu Gór Świętokrzyskich, usytuowana na południowym stoku miejscowości Szerzawy, graniczy z obszarem Natura 2000. Zarządzane przez Piotra i Annę Sołtyków winnice porasta ponad cztery tysiące siedemset krzewów, z czego dwa tysiące dwieście znajduje się na dzierżawionej działce. Ze względu na panujące tu warunki właściciele zdecydowali się na uprawę odmian hybrydowych takich jak: solaris, seyval blanc, regent i marechal foch.


Domki w winnicy

Dla miłośników eno- i agroturystyki chcących zawitać na dłużej Winnica nad Źródłem oferuje dwa przytulne, czteroosobowe domki. Są one kompleksowo wyposażone (łącznie z własnymi tężniami solankowymi) i oferują widok na winnicę oraz Góry Świętokrzyskie. Miłośnicy wina z pewnością nie będą się tu nudzić. Na życzenie gości organizowane są degustacje win, zwiedzanie winiarni oraz spacer po winnicy. Można również wziąć udział w organizowanych na miejscu warsztatach chleb & wino. Pasjonaci agroturystyki i wycieczek znajdą tu natomiast wspaniałą bazę wypadową do pobliskich atrakcji turystycznych. 

Więcej o Winnicy nad Źródłem dowiecie się z artykułu Świętokrzyskie uroki Winnicy nad Źródłem, oraz bezpośrednio na u "źródła"