Ascetyzm z Classique Brut – Winnica Turnau

 Classique Brut od Winnica Turnau jest kupażem „prawie szampańskim”. To połączenie pinot noir, chardonnay oraz seyval blanc. Wino powstało wyjątkową metodą drugiej fermentacji w butelce (dojrzewało na osadzie 11,5 miesiąca), która nazywana jest również metodą tradycyjną (méthode traditionnelle). W ten sposób otrzymano dość świeże, ale już w pełni gotowe do picia musujące wino. W aromatach odnaleźć można owoce cytrusowe, owoce z sadu – z delikatnie chlebowo-maślaną nutą. Na podniebieniu wyczuwalna jest wyrazista, cytrusowa owocowość z dobrze komponująca się kwasowością. Obecnie Classique Brut cieszy świeżością, a za rok czy dwa z pewnością zadowoli dojrzałością.

Jak każde wino musujące i ta etykieta jest otwarta na szeroką paletę połączeń kulinarnych. Począwszy od aperitifu, poprzez proste, lekkie przystawki, delikatne mięsa, aż po wyszukane owoce morza. Classique Brut oferowane jest na stronie https://bit.ly/3silCMI (w cenie 140 zł) oraz u dystrybutorów współpracujących z winnicą.
Spieszcie się z zamówieniami, a wino dotrze do Was jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia oraz a na pewno przed Sylwestrem.
Niestety, za dostawę frytek nie odpowiadamy! 😉