Weingut Klaus Meyer – Riesling 2022 vom bunten Sand

Winiarnia Klaus i Marius Meyer, położona w gminie Rhodt unter Rietburg w południowym Palatynacie, została założona w 1987 roku i obecnie jest prowadzona wspólnie przez ojca i syna. Podczas gdy Klaus ucieleśnia tradycję, Marius wnosi nowoczesne podejście, w tym uprawę międzynarodowych odmian winorośli i wykorzystanie najnowocześniejszej technologii. Filozofia winiarni to połączenie tradycji i nowoczesności, przywiązując dużą wagę do tego, aby wina odzwierciedlały ich pochodzenie. Dzięki różnorodności terroir i doskonałemu stosunkowi ceny do wydajności, winnica należy do jednej z najlepszych w południowym Palatynacie.

🥂Riesling 2022 z kolorowego piasku🥂

Grona użyte do stworzenia tego wina zbierane były z różnych miejsc na Haardtrand (Rhodt i Edenkoben) gdzie gleba namaszczona jest dużą zawartością czerwonego piaskowca. Po fermentacji alkoholowej Riesling z kolorowego piasku dojrzewał w zbiornikach ze stali nierdzewnej, niewielka część dojrzewała także na osadzie w dużych drewnianych beczkach. W nosie mocny smak brzoskwiń i owoców cytrusowych w połączeniu z delikatniejszymi aromatami ziół oraz niuansami kwiatowymi. W smaku rześkie, bogate w finezję, doskonale rozpływające się, bardzo piękne owoce.
To wino, będące w ofercie Winkolekcja, wspaniale komponować się będzie z sałatkami ze świeżych owoców morza, grillowanymi rybami oraz bezmięsnymi tartami. W naszym przypadku idealnie sprawdził się w towarzystwie zapiekanych grzanek z sosem na bazie żółtego sera czosnku i świeżej pietruszki.